Menu

V Koncert Wielkanocny

Schola „Emmanuel” na V Koncercie Wielkanocnym.

Wieńcząca oktawę Paschy Chrystusa Niedziela Miłosierdzia Bożego (23.04.2017 roku) stała się  okazją do wyśpiewania chwały Zmartwychwstałego podczas V Parafialnego Koncertu Pieśni Wielkanocnej w Lubańskim kościele pw. Maksymiliana Kolbe, której mottem były słowa „Okaż mi, Boże, miłosierdzie swoje”.

Koncert stał się okazją do prezentacji swoich umiejętności wokalno-instrumentalnych przez  naszą Scholę „Emmanuel”.   W koncertową atmosferę wprowadziła nas uroczysta Eucharystia w intencji wszystkich wykonawców, gości i dobrodziejów Koncertu, celebrowana przez proboszcza parafii,  ks. Janusza Barskiego. Zaprezentowaliśmy  w przygotowanym repertuarze kreatywność i dynamikę śpiewu i oraz instrumentarium.

Nasza prezentacja była bardzo interesująca z dwóch powodów. Po pierwsze – każda grupa ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny styl. Tak było i w naszym przypadku. Po drugie –przedstawiliśmy utwory nam nieznane: „Pobiegnij ze Mną do Galilei”, „Nie ma Go tu”, „Nasz Bóg jest wielki” i „Duszo ma Pana chwal”– nic więc dziwnego, że każde wykonanie było zakończone gromkimi brawami.

Koncert zakończył się tzw. „WIELKIM FINAŁEM” czyli wspólne wykonanie utworu :„Okaż mi, Boże, miłosierdzie swoje’ oraz „Zaufaj Panu już dziś”. Atmosfera finału była bardzo spontaniczna i dynamiczna; w prezbiterium zrobiło się dosłownie „gorąco” od emocji. Do tego publiczność nie pozostawała dłużna i swoim śpiewem akompaniowała  wszystkim wykonawcom.

Tę właśnie atmosferę całego Koncertu podkreślił w słowie końcowym Wicestarosta Lubański, pan Wojciech Zembik oraz – reprezentujący Radę Miasta Lubań oraz Radę Parafialną –  pan Ryszard Piekarski...

Pliki cookie ułatwiają działanie naszej witryny parafilnej. Korzystając z niej, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok