Menu

Nowy krzyż w Pisaczowie

pośrodku wsi
przy dróg rozstaju
stoi krzyż
samotny świadek
ludzkich rozterek

wielu już przeszło
cichą modlitwę zmawiając
wybrało ścieżkę
dobrą by się zdawało
sercem się kierowało

wciąż twarze inne
i różne koleje losu
lecz słowa modlitwy te same
i rozterki
i krzyż
na dróg rozstaju

W 2016 roku uległo zniszczeniu w wyniku zdarzenia drogowego ogrodzenie krzyża przydrożnego w Pisaczowie. To przykre wydarzenie przyczyniło się do wykonania nowego krzyża, gdyż ząb czasu nie oszczędził starego świadka ludzkich kolei.
Drewno z rosnącego w tej miejscowości dębu podarował Pan Kazimierz Byk z Zaręby, zaś przetarcie w tartaku było zasługą Pana Stanisława Leszczyńskiego. Wspólna praca mieszkańców Pisaczowa – a w szczególności zaangażowanie Panów Dariusza Furdykonia, Piotra Latkowskiego, Romana Rodzenia i Franciszka Szeremety, dała efekt, który możemy obecnie podziwiać jadąc drogą gminną przebiegającą przez tę miejscowość. Oprócz krzyża zostało wykonane jego ogrodzenie oraz zagospodarowano teren przez ułożenie kostki granitowej. Przy krzyżu znajduje się ławeczka zrobiona przez Państwa Murias. Przyległy teren drogi gminnej został pozamiatany i uprzątnięty z pozostałości po odśnieżaniu drogi przez Pana Piotra Latkowskiego.
Samo ustawienie krzyża odbyło się w Wielki Czwartek 13ego kwietnia 2017r., z wydatną pomocą Pana Bartłomieja Wilczyńskiego, zaś ks. Piotr Chorążyczewski - proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zarębie dokonał aktu poświęcenia krzyża w Wielką Sobotę, przed tradycyjnym poświęceniem pokarmów.
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w realizacji tego wydarzenia za poświęcony czas, pracę i środki.

Dariusz Furdykoń / foto - Łukasz Szeremeta

Pliki cookie ułatwiają działanie naszej witryny parafilnej. Korzystając z niej, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok